Lekcja z pomysłem

Lekcja j. polskiego: Podróż Stasia i Nel – lekcja języka polskiego w klasie 5

Zadanie staje się ciekawsze, gdy wymaga połączenie różnych umiejętności i zaangażowania kolegów oraz koleżanek. Uczniowie klasy 5 omawiają teraz powieść Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Zanim opowiedzą o przygodach głównych bohaterów, stworzą mapę ich podróży. Wymaga to nie tylko znajomości treści lektury, ale także wiedzy z geografii, umiejętności pracy w zespole, stosowania różnych technik plastycznych i  planowania działań. Efektem ma być mapa, która stanie się punktem wyjścia do opowiadania.

Lekcja: Savoir vivre przy stole. 8.04.2019r.

W ramach godziny wychowawczej klasa 6 zapoznała się z zasadami zachowania, po czym uczniowie przygotowali prezentację poprawnych zasad zachowania się przy stole. Przypomnieliśmy sobie podstawowe normy savoir vivre…

Lekcja plastyki: Miasto przyszłości. Statki kosmiczne. (klasa 5)

Lekcja języka polskiego w klasie 7: 27.02.2019r.

Sąd nad Balladyną

Po przeanalizowaniu treści „Balladyny” Juliusza Słowackiego przyszedł czas na ocenę postępowania głównej bohaterki tego dramatu.Najlepiej dokonać tego w sądzie. Z tego powodu klasa VII przekształciła swoją salę w miejsce, gdzie niezawisły sąd wydał wyrok na zbrodniarkę. W ławach sądowych zasiedli: sędzia, prokurator, adwokat, oskarżona, świadkowie oraz biegli sądowi. Wyrok brzmiał: „Winna.”

Lekcja języka polskiego w klasie 7, 17.01.2019r.

Edukacja filmowa

Uczniowie klasy 7 otrzymali zadanie przygotowania lekcji o tematyce filmowej. Wywiązali się z tego zadania bardzo dobrze. Pracując w grupach lub indywidualnie zaprezentowali wybrane przez siebie filmy, zwracając szczególną uwagę na superbohaterów i czarne charaktery, czyli najważniejsze postacie w filmach akcji. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii udało nam się połączyć z Kasią Orłowską, uczennicą, która obecnie uczy się indywidualnie w domu. Kasia we współpracy z Wiktorem także przygotowała prezentację filmu.

Lekcja języka polskiego w klasie 4,  20.12.2018r :

Stacja RZECZOWNIK

Uczniowie klasy 4 mają już bogatą wiedzę na temat rzeczowników. Na lekcji języka polskiego w grupach opracowywali materiały do tematu STACJA RZECZOWNIK. Były to tablice informacyjne i modele pociągu, z których każdy ciągnął kilka wagoników z różnym zasobem wiadomości na temat  rzeczowników.

Lekcja religii:

26.10.2018r. – Dzieci z klas I-III wykonały różańce na lekcję religii:


Lekcja języka angielskiego: 

Yummy! It’deliciuos! – czyli o zdrowym jedzeniu na lekcjach języka angielskiego w klasie 2.

W trakcie poczęstunku ze stołu znikały owoce, warzywa, ciasto piernikowe i wiele innych smakołyków.

Podczas degustacji nieliczni śmiałkowie odważyli się spróbować nawet świeżego szpinaku;) Efekty tej próby widac na zdjęciach;)

Katarzyna Zając


Lekcja języka angielskiego: Fashion Show (pokaz mody)


Lekcja języka polskiego: Jak dobrze znamy „Balladynę”?

Dziewczęta z klasy VII wcieliły się w wybranych bohaterów dramatu Juliusza Słowackiego i zaprezentowały nam kilka scen we własnej interpretacji.

Opowiadanie inaczej

Uczniowie klasy VI omawiają teraz lekturę pt. „Hobbit”. Po sprawdzeniu wiedzy na temat bohaterów powieści i ich przygód przyszedł czas na opowiadanie. Tym razem spróbowaliśmy opowiadać nieco inaczej: każdy uczeń wcielił się w rolę wybranego bohatera i opowiadał tak, jakby sam przeżywał niezwykłe przygody w krainie elfów, hobbitów i czarodziejów. Aby uatrakcyjnić występy szóstoklasistów wymyśliliśmy też mały konkurs na portrety bohaterów lektury.

Lekcja techniki w klasie 6 – Pomagamy ptakom- karmnik


Lekcja techniki w klasie 5 – Stroik jesienny z jeżykiem


Ufoludki na lekcji języka polskiego

Kreatywność przedszkolaków

Umeblowanie mieszkania  – ciekawy sposób

Przygoda z przyrodą…

Lekcja savoir-vivre przy stole

Magiczna kuchnia

Czytanie i inscenizowanie