Projekt Szkoła Sukcesu

„KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO,

ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT”

JANUSZ KORCZAK

 

SZKOŁA SUKCESU

Szkoła Podstawowa w Pastuchowie Szkołą Sukcesu

Z przyjemnością informujemy, że jesteśmy jedną z niewielu szkół w województwie dolnośląskim i jedyną w gminie Jaworzyna ŚIMG_0059ląska, które zostały zakwalifikowane do projektu SZKOŁA SUKCESU. Jest to duże przedsięwzięcie współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dzięki temu projektowi nauczyciele będą brali udział w szkoleniach doskonalących, w czasie których poznają nowe formy nauczania, uczniowie przekonają się na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, że wiedza może wchodzić do głowy w sposób bezbolesny, a rodzice z dumą będą opowiadać o sukcesach swoich dzieci.

    20 października 2011r.

Sukces każdego z nas sukcesem naszej szkoły

Już od roku Szkoła Podstawowa w Pastuchowie bierze udział w programie Szkoła Sukcesu finansowanym z funduszu europejskieIMG_0058go w ramach Programu Kapitał Ludzki. Przez ten czas nauczyliśmy się wspólnie pracować nad rozwojem naszych umiejętności i dostrzegać sukces nawet w najdrobniejszych osiągnięciach naszych podopiecznych.

Każdy potrzebujący uczeń może skorzystać z pomocy logopedy i terapeuty, wziąć udział w dodatkowych zajęciach dydaktycznych z języka polskiego, matematyki, informatyki, przyrody i języka niemieckiego, utalentowani tancerze rozwijają swoje umiejętności na zajęciach tanecznych, obdarzeni wrażliwością artystyczną zgłębiają tajniki malarstwa i rysunku, ci, których rozpiera energia, mają okazję do dodatkowych zmagań w różnych dyscyplinach sportu. Wszyscy zaś- bez wyjątku!- osiągamy kolejne sukcesy.

Dzięki temu programowi nauczyciele zdobyli dodatkowe umiejętności, które mogą wykorzystać na swoich lekcjach, aby były jeszcze ciekawsze, szkoła wzbogaciła się w nowe pomoce dydaktyczne, ubiegłoroczni absolwenci naszej szkoły wykIMG_0057azali się dużym talentem pisarskim, bo z umiejętności pisania osiągnęli wynik lepszy od średniej gminnej i wojewódzkiej, a każdy z nas przekonał się na własnej skórze, że drogą do sukcesu jest nie tylko ciężka praca, ale także innowacyjność w rozwiązywaniu problemów.

Tekst: Agnieszka Szkudniewska