Dzień Patrona

DSCF2964

 

„Przed wielu laty w niewielkiej krainie
Żył sobie człowiek, który do dziś słynie…” i co roku daje nam powód do radości i wspólnego świętowania. 
Wiele jest ważnych wydarzeń w szkolnym kalendarzu, ale niewiele dni, na które wszyscy czekają. Dla nas takim niezwykłym dniem jest właśnie święto naszego patrona, Świętego Mikołaja, dzień kiedy wspólnie się bawimy, dzielimy prezentami i cieszymy się swoim towarzystwem. W tym roku obchodziliśmy to święto 5. grudnia. Wszystkie dzieci, od najmłodszych do najstarszych, wzięły udział w występach, tańcach, śpiewach i zawodach sportowych zorganizowanych w sali gimnastycznej. Gorącą atmosferę wspólnej zabawy i rywalizacji podgrzała dodatkowo obecność Świętego Mikołaja, w którego czcigodną osobę już trzeci rok wciela się nasz niezwykły uczeń, Rafał Bieliński. W naszej szkole są tylko grzeczne dzieci, więc Mikołaj musiał się bardzo natrudzić, żeby przynieść ze sobą bardzo dużo prezentów. W tej ciężkiej pracy wsparli Świętego rodzice naszych uczniów i dzięki wspólnej pracy każdy wyszedł dzisiaj ze szkoły z dużą paczką pełną smakołyków. 
W szkole w Pastuchowie mamy najfajniejszego patrona na świecie, ale mamy też bardzo fajnych rodziców, którzy zawsze nas wspierają i dzięki nim udaje się każda szkolna uroczystość. Dziękujemy za pomoc i wspólną zabawę. W naszej fajnej szkole mamy zawsze fajnych gości, którzy nie tylko nas odwiedzają, ale także często nam pomagają. Dzisiaj bawiliśmy się razem z Panią Czesławą Radomską- Sucholas, Panią Ewa Pilecka,  Panem  Romualdem Madajem , księdzem Władysławem Terpiłowskim, przedstawicielem Spółdzielni  Produkcyjnej „Przełom” – Adamem Malina, Arkadiuszem Stelmachem.
Dziękujemy, że przyjęli nasze zaproszenie i pomogli nam uświetnić dzień naszego patrona. 
Niech Święty Mikołaj będzie łaskawy dla nas wszystkich, a Jego dobroć i życzliwość wspierają nas każdego dnia. 
Tekst: A. Szkudniewska
Galeria zdjęć: