Narodowe Czytanie 2019

Tradycją naszej szkoły jest przyłączanie się do akcji Narodowe Czytanie. W tym roku mieliśmy możliwość wyboru lektury, ponieważ postanowiono promować polskie nowele. W literaturze krajowej to całkiem spory zbiór tekstów. My wybraliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa. Do czytania przystąpiliśmy 9 września. Na pierwszej lekcji, w specjalnie przygotowanej scenografii czytelnicy i słuchacze poświęcili pół godziny, żeby zapoznać się z tekstem noweli Prusa. Tyle wystarczyło, abyśmy stali się czytelniczo ubogaceni, a przy okazji poznali tekst będący naszą szkolną lekturą. Osobami, które użyczyły swojego głosu w Narodowym Czytaniu 2019 byli uczniowie klas 7 i 8: Maja Pszczolińska, Angelika Dankowska, Katarzyna Orłowska, Wiktoria Pszczolińska, Aleksandra Słomska, Filip Janus, Zuzanna Madej, Wiktoria Malina, Weronika Żukowska, Emil Luber, Szymon Araszczuk.