Dzień Patrona Świętego Mikołaja i Jubileusz 70-lecia Szkoły

W tym roku 6. grudnia mieliśmy podwójną okazją do świętowania, ponieważ wraz z Dniem Patrona obchodziliśmy 70-tą rocznicę powstania naszej szkoły. Wyjątkowe święto wymaga szczególnej oprawy, dlatego bardzo starannie opracowaliśmy scenariusz, w którym znalazło się miejsce nie tylko na wspólną zabawę, ale także na wspomnienia. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły i przywitania wszystkich przybyłych przez Panią Dyrektor Małgorzatę Adamowicz. Miłą niespodzianką było przesłanie specjalnego listu z życzeniami przez Minister Edukacji Narodowej, Annę Zalewską. Okazuje się, że nawet w Warszawie o nas wiedzą.

Pani Dyrektor krótko opowiedziała gościom o tym wyjątkowym dla całej naszej społeczności dniu.  Potem wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej podziwiali występy kolejnego już pokolenia zdolnych uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętego Mikołaja w Pastuchowie. Apel był pomyślany tak, aby w zabawnej formie przypomnieć nam znaczenie tradycji przekazywanej przez pokolenia. W przerwach pomiędzy poszczególnymi scenkami widzowie oglądali pokazy taneczne naszej szkolnej grupy Magic Dance.

Ważnym punktem uroczystości była prezentacja komputerowa przygotowana w formie podróży w czasie od początków istnienia szkoły do jej teraźniejszości. Widzowie mogli nie tylko powspominać dawne dzieje, ale także zobaczyć siebie na fotografiach ze szkolnych lat. Po uroczystości dzieci otrzymały paczki przygotowane przez rodziców i sponsorów, którzy zawsze chętnie wspomagają Świętego Mikołaja. W tym roku rolę pomocnika Świętego Mikołaja odegrał Prezes Przedsiębiorstwa Recyklingu Odpadów i Przetwarzania w Świdnicy, Pan Rafał Majtczak.

Potem każdy chętny mógł zobaczyć naszą szkołę, a zaproszeni goście wraz z pracownikami zasiedli do poczęstunku.

W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycili nas:

 1. Wicestarosta Powiatowy – Pan Zygmunt Worsa.
 2. Przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – Pani Marlena Solecka-Jurkiewicz.
 3. Burmistrz Jaworzyny Śląskiej – Pan Grzegorz Grzegorzewicz.
 4. Zastępca Burmistrza Jaworzyny Śląskiej – Pan Marek Zawisza.
 5. Sekretarz Gminy Jaworzyna Śląska – Pan Tomasz Strzałkowski.
 6. Inspektor ds. oświaty i zdrowia, promocji, kultury i współpracy z organizacjami pozarządowymi – Pani Barbra Barańska-Pietrzyk.
 7. Księża – Wiesław Ignatowicz, Janusz Stokłosa.
 8. Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej – Pani Ewa Pilecka.
 9. Przedstawicielka Związku Zawodowego ZNP – Pani Hanna Krosta.
 10. Wiceprzewodniczący ZUK w Jaworzynie Śląskiej – Pan Roman Wizner.
 11. Prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej im. Przełom w Pastuchowie – Pan Roman Pająk.
 12. Kierownik Działu Handlowego Przedsiębiorstwa Recyklingu Odpadów i Przetwarzania Oddział w Pastuchowie – Pan Cyprian Jurek.
 13. Przedstawiciel Eko Holding – Pan Marcin Chowański.
 14. Radni Rady Miejskiej Jaworzyna Śląska – Pan Ewa Pilecka, Pan Romuald Madaj, Pan Marian Gawron.
 15. Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych Gmina Jaworzyna Śląska – Pan Krzysztof Sołtys, Pani Teresa Gawron, Pan Maciej Plencler, oraz sąsiadującej Gminy Żarów – Pani Barbara Nowak.
 16. Sołtysi wsi Czechy, Piotrowice Śląskie, Pastuchów, Przyłęgów .
 17. Emeryci, byli pracownicy i absolwenci naszej szkoły.
 18. Rodzice i dziadkowie naszych uczniów.

Za pomoc w przygotowaniu uroczystości dziękujemy rodzicom uczniów. Bez ogromnego zaangażowania członków Rady Rodziców na pewno nie udało by się nam stworzyć tak miłej atmosfery.

A NASZEJ SZKOLE życzymy kolejnych pokoleń zdolnych i szczęśliwych uczniów.

Tekst: Agnieszka Szkudniewska