Uroczyste Obchody Dnia Patrona

DSC_0496

Dzień Patrona

Tegoroczne obchody Dnia Patrona były dla nas wyjątkowym przeżyciem, ponieważ wiązały się z wizytą w naszej szkole Księdza Biskupa, Ignacego Deca, który przybył w towarzystwie księdza proboszcza, Wiesława Ignatowicza. Po miłym przywitaniu wszystkich gości przez Panią Dyrektor obejrzeliśmy niezwykłe przedstawienie, w którym główną rolę grał oczywiście Święty Mikołaj, ale na scenie pojawiło się także wielu naszych utalentowanych uczniów. Widzowie patrzyli na ten spektakl w skupieniu, ale też z uśmiechem, na ich twarzach widać było zadumę, a po apelu sala rozbrzmiała oklaskami. Pan Burmistrz Jaworzyny Śląskiej w towarzystwie radnych naszej wsi, Pani Ewy Pileckiej i Pana Romualda Madaja, podziękował Księdzu Biskupowi za Jego inspirującą wizytę. My wszyscy dołączamy się do tych słów i zapraszamy ponownie, bo u nas zawsze jest fajnie. No i mamy Świętego Mikołaja, który na koniec wręczył prezenty wszystkim dzieciom. Trochę pomogli Mu rodzice i inni darczyńcy, ale przecież nawet Święty nie może robić wszystkiego sam.
W tym roku Święty Mikołaj miał wielu pomocników, którzy obdarowali nasze dzieci słodyczami i upominkami, dzięki czemu wszyscy odczuliśmy już atmosferę zbliżających się Świąt. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Pana Rafała Majtczaka – Prezesa Przedsiębiorstwa Recyklingu Odpadów i Przetwarzania Sp. Z o.o. z siedzibą w Pastuchowie przy ul. Krótkiej 3 oraz Pana Cypriana Jurka, który wręczył paczki w imieniu Pana Rafała. Do grona tych, którzy nigdy nie przychodzą do nas z pustymi rękami, zaliczają się także Burmistrz, Pan Grzegorz Grzegorzewicz, Pan Roman Pająk – Prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej im. Przełom, oraz Pani Sołtys Wsi Pastuchów, Danuta Stelmach.

Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie.

Tekst: Agnieszka Szkudniewska