Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzony jest . Święto to ma na celu  podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych rozpoczęły świętowanie 21 września. Ten miły dzień dostarczył  wszystkim dużo zabawy! Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z kolorową chustą, tańczyły, puszczały bańki mydlane, malowały obrazki i brały udział w sesji zdjęciowej w specjalnej fotobudce.  Każde dziecko po prostu czerpało radość z bycia przedszkolakiem!

Z okazji Święta Przedszkolaka życzymy  najmłodszym dzieciom zdrowia, uśmiechu i spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń. Niech każdy nowy dzień przynosi Wam nowe wyzwania i ciekawe przygody.

Roksana Sowińska

Czytaj dalej… „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”

Zajęcia adaptacyjne przedszkolaków

28 sierpnia  w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia adaptacyjne, mające na celu przezwyciężenie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej, zaznajomienie nowo przyjętych dzieci z przedszkolem  oraz rówieśnikami. 

Miło spędzony czas urozmaiciły wspólne  zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne i ruchowe- odpowiednio  dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. 

Liczymy na to, że zaproponowana  forma zajęć ułatwi „Tuptusiom” rozstanie z rodzicami w pierwszych dniach września!

Roksana Sowińska

 

Podziękowanie

Grupa „Tuptusie” serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowania świąteczne na rzecz grupy. 

Roksana Sowińska

Zabawa andrzejkowa przedszkolaków i dzieci z kl. 1-3

28 listopada oddziały przedszkolne oraz klasy I, II i III bawiły się hucznie przy dźwiękach głośnej muzyki z okazji Andrzejek. Wszyscy uczestnicy wesołej zabawy przenieśli się do świata wróżb, chcąc dowiedzieć jaka przyszłość czeka na każde dziecko. Oprócz tańców, uczniowie mogli odpocząć przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Andrzejki są świetną okazją do budzenia i rozwijania zainteresowań tradycjami i zwyczajami ludowymi, integracji grupy oraz rozbudzania pozytywnych emocji u dzieci.  

Roksana Sowińska