Dzień Życzliwości 

     21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość okazać innym. Promyczki podczas zajęć wykonały uśmiechnięte buźki dla siebie i swoich najbliższych, odgrywały scenki, w których przejawiały oznaki dobroci i koleżeństwa, używały magicznych słów, wskazywały cechy osoby życzliwej. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, ze będą życzliwe codziennie, a nie tylko od święta. 

Ewa Kaszubowska 

 

Święto Dyni u przedszkolaków

30 października grupa „TUPTUSIE” obchodziła „Święto dyni”🎃

     Dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo, przyniosły dynie, które tego dnia królowały. Dynie odegrały główną rolę we wspólnej zabawie: za piłkę w konkurencjach zespołowych, za pachołki w wyścigach rzędów, zostały pięknie pomalowane według projektu dzieci.

     Dyniowy  dzień zwieńczony został dyniowo-marchewkowym sokiem i ukoronowaniem głów przedszkolaków opaskami z dynią. 🎃

Małgorzata Kunysz

Warzywne cudaki

     Na podsumowanie tygodnia warzywno-owocowego najmłodsze dzieci naszej szkoły, wykonały warzywne stworki. Okazało się, że wyobraźnia przedszkolaków nie zna granic! 
 
Roksana Sowińska

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     20 września obchodzony jest Ogólnopolski dzień Przedszkolaka. Święto to ma na celu  podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych rozpoczęły świętowanie 21 września. Ten miły dzień dostarczył  wszystkim dużo zabawy! Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z kolorową chustą, tańczyły, puszczały bańki mydlane, malowały obrazki i brały udział w sesji zdjęciowej w specjalnej fotobudce.  Każde dziecko po prostu czerpało radość z bycia przedszkolakiem!

      Z okazji Święta Przedszkolaka życzymy  najmłodszym dzieciom zdrowia, uśmiechu i spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń. Niech każdy nowy dzień przynosi Wam nowe wyzwania i ciekawe przygody.

Roksana Sowińska

Czytaj dalej… „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”

Zajęcia adaptacyjne przedszkolaków

28 sierpnia  w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia adaptacyjne, mające na celu przezwyciężenie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej, zaznajomienie nowo przyjętych dzieci z przedszkolem  oraz rówieśnikami. 

Miło spędzony czas urozmaiciły wspólne  zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne i ruchowe- odpowiednio  dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. 

Liczymy na to, że zaproponowana  forma zajęć ułatwi „Tuptusiom” rozstanie z rodzicami w pierwszych dniach września!

Roksana Sowińska