Etap szkolny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego 

           Z przyjemnością informujemy, że Weronika Żukowska zgłosiła się do II edycji  Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy muszą wykazać się obszerną wiedzą na temat literatury i nauki o języku, poszerzoną o zagadnienia wymagane przez organizatora konkursu. Na razie za Weroniką etap szkolny.
 
Agnieszka Szkudniewska

Dzień Bezpiecznego Internetu – DBI 2020

     Jak co roku w naszej szkole w miesiącu lutym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

W tym roku akcja przebiegała pod hasłem 

Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

W ramach akcji uczniowie mogli wziąć udział w konkursie „10 zasad netykiety w internecie”.  Należało wykonać książeczkę i opisać w niej podstawowe zasady netykiety.  Jury wybrało następujące prace:

I miejsce  Oliwia Prasał

II miejsce ex aequo  Martyna Broża i Weronika Żukowska

III miejsce Lena Karniej

Wyróżnienia:

Julia Dynowska, Mariusz Wincewicz, Milena Kawko, Jakub Kędzierski, Kornel Skiba.

Gratulujemy!!!

 

 

Sukces Wiktorii Pszczolińskiej

Uczennica klasy 8, Wiktoria Pszczolińska, pasjonuje się jeździectwem. Już od wielu lat rozwija swoje zainteresowania. Systematyczna praca przekłada się na wyniki, z których może być dumna. Ostatnio brała udział w zawodach klubowych Grand Prix Morawy 2020 w skokach przez przeszkody – wysokość 80-90 cm. Zajęła drugie miejsce. Na zdjęciu możecie podziwiać Wiktorię i jej wspaniały puchar. Gratulujemy 🙂
 
 
 
 
 

Konkurs religijny

W październiku dzieci z klas I-III mogły wykazać się kreatywnością tworząc piękne różańce, natomiast dla klas VII-VIII odbył się konkurs wiedzy nt. różańca pt. „Najpiękniejsze tajemnice”. Poniżsi laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodki upominek oraz bransoletki różańcowe. Gratulujemy i zachęcamy innych do udziału w konkursach…
Nagrodzeni uczniowie klas I-III:
Michał Mirowicz, Maja Nurek, Maja Zięba z kl. II
Test wiedzy:
I miejsce- Aleksandra Słomska i Weronika Żukowska
II miejsce- Wiktoria Pszczolińska, Katarzyna Orłowska, Wiktoria Malina i Emil Luber
III miejsce- Kacper Sas
Alicja Ciupińska

Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypada w tym roku 4.października.  Z tej okazji chętni uczniowie mogli przystąpić do konkursu i zdobyć tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”.  Aby być Mistrzem należało  rozwiązać poprawnie jak najwięcej zadań w określonym czasie. Pani Dyrektor nagrodziła najlepszych.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Aleksandra Słomska  kl. 8

II miejsce – Emil Luber  kl.7

III miejsce – Bartosz Malina  kl.6

Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Gratulujemy  i zapraszamy za rok!!!

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim 

21 maja Weronika Jachowicz z grupy Promyczków reprezentowała naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową w Żarowie „I śmiech może być nauką” zajmując I miejsce. Gratulujemy!!! 

Ewa Kaszubowska

Konkurs Ortograficzny dla klas 5-7

Uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe: Młodsi – klasa 5 i Starsi – klasy 6 i 7, pisali testy sprawdzające ich umiejętności ortograficzne. Po sprawdzeniu wszystkich prac okazało się, że w kategorii „Młodsi” najlepiej poradzili sobie:
Maria Feszter
Amelia Jakubska
Angelika Stelmach
Adam Smok
W kategorii „Starsi” najlepsi byli:
Wiktoria Malina
Weronika Żukowska
Emil Luber
Kacper Sas
Gratulujemy!
Agnieszka Szkudniewska

Gminny Konkurs Ekologiczny

  W maju dzieci z naszej szkoły wzięły udział w gminnym konkursie ekologicznym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Jaworzynie Śl., który promował upcykling – jako metodę ponownego wykorzystania odpadów. Uczniowie wykonali przedmioty użytkowe ze zużytego materiału. W konkursie wzięli udział:

Kacper Kaszubowski kl.2, Dominik Fiedler kl. 1, Zofia Stelmach kl. 1, Wiktoria Szkarpiej kl. 1, Klaudia Siemińska kl.1, Szymon Rzeźwicki kl. 1, Julia Osienienko kl. 2, Wiktoria Siekierska kl. 3, Miłosz Maziarz kl. 1, Nikola Bielak kl.1, Antoni Wielg kl. 2, Milena Kubacka kl. 3, Antoni Seremet kl. 1.