Podziękowanie

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi.”

To piękne przesłanie św. Jana Pawła II otworzyło serca wielu rodziców, uczniów i nauczycieli. Dziękujemy w imieniu Fundacji Małych Stópek wszystkim, którzy wsparli akcję „Paczuszka dla maluszka” i złożyli swój dar dla samotnych matek z dziećmi. To prawdziwy dar serca.

Magic Dance dla 28 WOŚP

13 stycznia 2020r. Grupa Magic Dance również przyłączyła się do 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy…

Wizyta w schronisku dla zwierząt w Świdnicy

Szkolny Klub Wolontariatu nie zapomniał przed zimą o zwierzętach w schronisku. W grudniowej akcji zebrano wiele paczek karmy i nowe miski dla podopiecznych, które już dotarły do schroniska. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

Ocalić od zapomnienia…

Przez cały miesiąc październik uczniowie naszej szkoły przynosili znicze, aby podtrzymać piękną tradycję pamięci o tych, którzy odeszli. 30 i 31 października Szkolne Koło Wolontariatu oraz młodzież klas starszych wybrała się na cmentarze w naszej miejscowości. Zarówno na cmentarzu komunalnym jak i przy kościele groby są uporządkowane i zadbane, niewiele z nich wymagało prac porządkowych. Nasza młodzież wykazała się godną postawą i oczyściła podniszczone groby. Wspólnie odmówiliśmy modlitwę za zmarłych oraz zapaliliśmy symboliczne światło nadziei na życie wieczne.
Alicja Ciupińska

Czytaj dalej… „Ocalić od zapomnienia…”

SKW u przedszkolaków

W marcu uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedzają młodszych kolegów i koleżanki z oddziałów przedszkolnych. Zachęcają ich do wspólnej zabawy na dywanie lub do gier przy stoliku.  Dzieci  mogą fajnie spędzić czas, bo wolontariusze organizują go w atrakcyjny sposób. Grunt to pomysł, a pomysłów nie brakuje! Widać, że maluszki bardzo lubią takie odwiedziny i chętnie biorą udział w tych zabawach…