Pierwszy turniej za nami!!

18.11.2018r. swój pierwszy turniej Gryf Cup rozegrała drużyna Gryfa Pastuchów. Zawodnicy złożeni głównie z rocznika 2006/2007 dzielnie walczyło z takimi drużynami jak:

Gryf Świdnica, UKS Marcinowice, Atom Grądy-Goświnowice, Victoria Świebodzice, AP Bolko Bolków czy Zjednoczeni Żarów.

Kilka wspaniałych akcji podbramkowych, doskonała współpraca zawodników, cieszyła oko nie tylko Trenera Michała, ale również rodziców, którzy po każdym meczu oklaskiwali ich schodzących do szatni.

Podsumowując, Trener Michał jest dumny z postawy swoich zawodników i widać, że ciężka praca na treningach przynosi efekty….

Skład: Szymon Araszczuk, Patryk Luber, Filip Janus, Adam Smok, Bartosz Sołtys, Bartosz Malina, Jakub Styś.

Akcja Bicia Rekordu

16.10.2018r. w godzinach od 12.00-12.30 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Pastuchowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Cieszymy się, że mogliśmy się przyczynić do pobicia rekordu i jednocześnie zaprezentować swoje umiejętności.

Halina Plata

Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

W tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. To zabawa w słusznej sprawie. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach i wsiach – biblioteki szkolne i publiczne.

Tegoroczna akcja odbyła się 1. czerwca o godzinie 10.00. My na miejsce ogólnoszkolnego czytania wybraliśmy szkolne boisko, na dowód tego, że czytać można wszędzie. Do grona czytających dołączyli nie tylko uczniowie, ale i wszyscy pracownicy szkoły, na czele z Panią Dyrektor. Najpierw w skupieniu przez 10 minut czytaliśmy przyniesione przez siebie książki, a potem stanęliśmy ramię w ramię i przekonaliśmy się, że my i nasze lektury tworzymy prawdziwy „krąg mocy”. Byliśmy razem, w miejscu, które lubimy i z książkami, które rozwijają naszą wyobraźnię, a przy okazji staliśmy się częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia promującego czytanie.

Tekst:Agnieszka Szkudniewska

Czytaj dalej… „Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam””