Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Po 10 miesiącach nauki nadszedł czas na podsumowanie roku szkolnego i zasłużony odpoczynek w czasie wakacji. Przed otrzymaniem świadectw spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie bawić się i świętować. Razem z nami byli goście, których zawsze mile witamy: Burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Pan Grzegorz Grzegorzewicz, Ksiądz Proboszcz, Pan Romuald Madaj, Pani Ewa Pilecka oraz Pan Roman Pająk. Gdy obejrzeliśmy program artystyczny, który w tym roku przygotowali uczniowie klas II-III przy wsparciu naszej szkolnej grupy tanecznej Magic Dance, Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody tym uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Zaszczytny tytuł Prymusa Szkoły przyznano uczennicy klasy VI  Aleksandrze Trawczyńskiej, która odebrała specjalną nagrodę z rąk Pana Burmistrza. Za zaangażowanie się w życie szkoły i zdobywanie pierwszych szlifów społeczników nagrodzono dwie uczennice klasy VI: Magdalenę Moc i Małgorzatę Baranowską. Tym uczniom, którzy zdobyli średnią ocen co najmniej 5,0 przyznano specjalne stypendia. 
Gratulujemy wszystkim uczniom promocji do klasy wyższej. Rodzicom życzymy jeszcze wielu powodów do dumy ze swoich dzieci, a wszystkim bez wyjątku dziękujemy za cały rok ciężkiej pracy i życzymy wspaniałych wakacji!
Agnieszka Szkudniewska

 

Czytaj dalej… „Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017”

IV Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

Olimpiada w Pastuchowie… Wszystkie przedszkolaki bawią się na zdrowie!!!

Już po raz czwarty w naszej szkole odbyła się Olimpiada Sportowa dla przedszkolaków. Najmłodsi wychowankowie wykazali się wielkim sprytem, zwinnością i odwagą. Każdy przedszkolak chętnie uczestniczył w wyścigach rzędów, które obejmowały: bieg sprawnościowy, bieg w workach, slalom z piłeczką tenisową, skoki na piłce. Odbyły się również konkurencje wymagające współdziałania i pracy w grupie takie jak: piłka w tunelu i przeciąganie liny. Jednak największe emocje wzbudziły strzały na bramkę. Po zakończeniu konkurencji sportowych zostały wręczone medale, ponieważ każdy był zwycięzcą. Dla dzieci czekał również zdrowy i słodki poczęstunek.

Alicja Ciupińska

Czytaj dalej… „IV Olimpiada Sportowa Przedszkolaków”

II Turniej Wiedzy Matematycznej „Łamigłówki mądrej główki”

12 czerwca już po raz drugi nasze przedszkolaki brały udział w Międzyprzedszkolnym Turnieju Wiedzy Matematycznej „Łamigłówki mądrej główki” organizowanym przez Przedszkole Samorządowe „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śl. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Joanna Baranowska, Agata Dudzic, Antoni Seremet i Dawid Janus. Dzieci w drużynach wykonywały różne zadania wykazując się swoją wiedzą i umiejętnościami matematycznymi. Świetnie sobie poradziły. Wszystkie drużyny zajęły I miejsce. Gratulujemy!!!

Tekst: Ewa Kaszubowska

Dzień Ziemi

Dnia 21 kwietnia w piątek obchodziliśmy Dzień Ziemi. W pierwszej części uroczystości obejrzeliśmy prezentację, której częścią był film nagrany przez uczniów klas 4 i 5. Następnie przeszliśmy do zajęć praktycznych polegających na sadzeniu roślin ozdobnych w przygotowanych dla każdej klasy doniczkach. Zobaczcie nasze piękne kompozycje kwiatowe…

Tekst: Agnieszka Szkudniewska

Czytaj dalej… „Dzień Ziemi”