Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku narodową lekturą było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nie jest to łatwa powieść, dlatego aby czytelnicy ją zrozumieli,  konieczne było podanie im informacji o twórcy i tle historycznym. Tak też zrobiliśmy i czytanie poszło sprawnie. 
Agnieszka Szkudniewska

Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej 

Uczniowie z klasy pierwszej znają już wszystkie literki,  a więc przyszedł czas na samodzielne czytanie.  Wcześniej odwiedzali bibliotekę po to, aby wypożyczyć podręczniki, albo razem z rodzicami korzystali ze zbiorów biblioteki publicznej.  Od dzisiaj, tj. 23 maja 2018 r. będą mogli samodzielnie wypożyczać książki. Dzieci dokładnie zapoznały się z regulaminem biblioteki. Rozwiązały zagadki o postaciach z bajek oraz czytały samodzielnie prośby książki. Wszyscy zostali pasowani na czytelnika za pomocą magicznego pióra. Nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać i szanować książki. Na koniec wypożyczyli sobie książkę do samodzielnego czytania w domu. Niektórzy nie mogli się zdecydować. Obiecali, że będą regularnie odwiedzać bibliotekę i wypożyczą książki na wakacje.
Bibliotekarz – Dorota Czyczerska

 

Poranki czytelnicze – Maj 2018

Kontynuacja akcji „Poranki czytelnicze”.  Tym razem dla najmłodszych, czyli dla oddziałów przedszkolnych. Uczniowie z klasy VII i IV czytali dzieciom 4 i 5 letnim. Były to wiersze z tomiku „Góra ponura” autorstwa D. Gellner oraz historyjka pt. „Królik Franek i problem krótkiego ogonka” M. Krzemińskiej, które zauroczyły całą grupę.  Zerówka z kolei gościła rodziców:  mamę Mai Nurek – panią Marzenę , mamę Nikoli Bielak – panią Martynę, tatę Michała – pana Macieja  i mamę Mai Zięby – panią Sylwię. Rodzice przeczytali „Baśnie Dolnego Śląska”.  
Niezwykłym talentem czytelniczym popisał się też Antek Seremet,  który pięknie przeczytał swoim kolegom wiersze z tomiku N. Usenko pt. „Czarodziej snu”. 
Dziękujemy wszystkim za pomoc w naszej akcji i zapraszamy  ponownie za rok. 
Bibliotekarz – Dorota Czyczerska

Czytaj dalej… „Poranki czytelnicze – Maj 2018”

Majowa akcja –  „Poranki  czytelnicze”

Podobnie jak to było w listopadzie przez tydzień trwała akcja  promująca  czytanie. Codziennie przed pierwszą lekcją dzieci zasiadały na dywanie i przenosiły się do bajkowej krainy.  To wszystko dzięki  starszym koleżankom z klasy VI: Oli Trawczyńskiej, Magdzie Moc, Gosi  Baranowskiej i Ali Pawłowskiej. Do czytania przyłączyły się też mamy przedszkolaków,  mama Julii Osienienko,  mama Michałka Mirowicza i Asi Baranowskiej oraz Sylwia Zięba. Swoim talentem czytelniczym popisał się również  Dawid Janus z grupy 6 latków, który płynnie przeczytał swoim kolegom i koleżankom wesołe opowiadanie.

Dziękujemy czytającym i słuchającym za udział w tej ważnej akcji i zapraszamy za rok.

Tekst: Dorota Czyczerska

Czytaj dalej… „Majowa akcja –  „Poranki  czytelnicze””